Pierogi w bogatym wyborze, wykonane recznie z alchemicznym poczuciem smaku.

Inspiracje

Pierogi ze szpinakiem

Przepis na sos serowy:
1 łyżkę masła roztopić na patelni, dodać łyżkę mąki zrobić jedną zasmażkę. Ciągle mieszając wlać szklankę mlekka, doprowadzić do wrzenia stale mieszając. Odstawić zetrzeć ser "niebieski lazur" (1 klinek) i wsypać do beszamelu. Jeszcze raz zagotować, stale mieszając. Gdyby sos był zbyt gęsty dodać trochę mleka. Sos ma mieć postać gęstej śmietany. Przyprawić paroma kroplami magi. Polać ugotowane pierogi sose, dla wydobycia bogatego smaku posypać paroma kostkami sera feta i paroma sztukami oliwek. Smacznego!


Pierogi Japońskie

Pierogi ugotować do miękkości. Odłożyć na talerz do wystygnięcia (5 min). Na patelni rozgrzać 2 łyżki dobrego oleju, wsypać łyżkę sezamu i włożyć pierogi. Posypać "kretkami" na patelni i podsmażyć. Przewrócić na drugą stronę, chwilę (2 -3 min.) podpiec, wyłożyć na talerz z sezamem i "kretkami". Smacznego!


Pierogi litewskie

Pierogi z kaszą gryczaną, grzybami leżnymi i cebulką. Najlepiej smakują podsmażone na patelni po ugotowaniu. Jako dodatek ogórek kiszony lub szklanka zsiadłego mleka.


Pierogi z mięsem

Pierogi ugotować, polać smalcem, boczkiem, cebulką. Podawać z surówką z białej lub czerwonej kapusty.

Inna możliwość:
Ugotowane pierogi panierować w jajku i bułce tartej. Usmażyć na tłuszczu. Podawać z surówkami lub ogórkiem kiszonym.


Pierogi "Smocze"

Są to pierogi dla amatorów bardzo ostrych smaków. Pierogi po ugotowaniu polać sosem.
Sos:

Wszystkie składniki wymieszać. Smacznego!


Pierogi Toscania i włoskie

Bardzo dobrze smakują, gdy po ugotowaniu , poleje się olejem z zalewy surowych pomidorów i doda oliwki.

Inna wersja:
Na patelni rozgrzać 2 - 3 łyżki oleju, bardzo szybko obmoczyć 2 -3 plastry świeżego pomidora posypanego ziołami prowansalskimi i dodać do pierogów. Smacznego!